Září 2010

5. kapitola - Rodina "nadevše"

25. září 2010 v 15:54 | Sami
frav
Takže během přípravy maturitní otázky do dějepisu, vám předkládám slíbenou 5. kapitolu:-) Další bude, až bude. Kdy to bude, to nevím.


Anglie II.

22. září 2010 v 0:07 | Sami |  Z mého foťáku
Tak tady nějaké další fotečky. Jinak ráno jedem se školou do Prahy, takže se tu teď mihnu maximálně z mobilu. V pátek anebo v sobotu by se tu měla zjevit ta už napsaná 5. kapitola ke Krvi a pak nejspíš v těch následujících dnech ještě nějaké fotečky, mám jich ještě dost v záloze:-D

4. kapitola - Setkání s minulostí

18. září 2010 v 11:20 | Sami
frav
Tak je tu ta slíbená 4. kapitola. Další pátá je taky napsaná, objeví se tu tak za týden. Leda kdybych mezitím dopsala další kapitolu k Dětem Sherwoodu, tak půjdou oni a ta 5. až potom. Jenom ještě taková jedna informativní poznámka.
Hned ze začátku kapitoly je zmíněn jistý Marshal, tak jen na vysvětlenou, jedná se o Williama Marshala, regenta Jindřicha III., což je syn prince (později krále) Johna. Jak jsem zmínila i v popise povídky, tak začátek povídky se odehrává v roce 1218 a v té době je Jindřichovi nějakých jedenáct let, proto za něj vládne jeho regent a tím je v této době právě Marshal.


Anglie I.

15. září 2010 v 22:05 | Sami |  Z mého foťáku
Takže jsem se tu rozhodla dát tedy nějaké fotky z prázdnin, zázraky nečekejte, často jsou to tzv."rychlofotky", tudíž rychle cvak a spěchat zase dál. Aspoň tu budou přibývat nějaký články :-) Jinak nejspíše zítra se tu objeví 4. kapitola ke Krvi a během příštího týdne potom rovnou i 5. kapitola.


Kaju se...

12. září 2010 v 1:21 | Sami |  Kecy, kecy, kecy
Ano ano, velmi se kaju za to, jak šíleně to tu zanedbávám. Ale nějak nebyl čas. Druhou půlku srpna sem byla v cizině a poznávala krásy Anglie a Francie. Kdyby to někoho zajímalo, můžu sem pak třeba hodit nějaký fotky. Pak hned začala škola a zmatky. De facto ještě v půlce tohoto týdne jsme neznali rozvrh a pořád není jistý, zda se nezmění. Každou chvíli jen slyšíme o tom, jak se bude něco měnit, takže tak. A hlavně, ať se mi to líbí sebemíň, musela jsem už hold nastoupit do čtvrťáku. A myslím, že vám nemusím říkat, co následuje na konci čtvrtáku na gymnáziu. Ano, je to ta hnusná věc na M. Maturita. Myslím, že není žádné slovo, které bych za den slyšela častěji. Faktem zůstává i to, že už příští týden na ni začínáme opakovat, naštěstí zatím ne písemně...to totiž přijde až v tom dalším týdnu. Tudíž moc netuším co bude dál.
Dobrou(?) zprávou může být to, že mám v podstatě asi hotovou, po dlouhé době, další kapitolu ke Krvi našich otců a skoro hotovou další kapitolu k Dětem Sherwoodu. Nápady na další kapitoly by i byly, horší je ale dostat je nějak do té písemné podoby a doplnit je nějak, aby vznikla kapitola.
Tak se zatím mějte a nenechte se rozdrtit školou:-)