Září 2009

Epilog

19. září 2009 v 22:21 | Sami
Takže je tu Epilog. Původně jsem si říkala, že ho sem dám až v pondělí ale nakonec sem své rozhodnutí změnila a dávám ho sem už teď. Místo toho se tu možná objeví v pondělí nějaká kapitolka, uvidíme, podle toho jak to stihnu. Takže epilog jsem z velké části vymyslela těsně po tom, co závěr povídky, to znamená už celkem dávno. Dokonce i tu, dá se říci, vizuální podobu jsem vymyslela už tehdy, takže doufám, že se Vám bude líbit. Už i proto, že mi nějakou chvíli trvalo, než sem to v tom blogovým editoru upravila tak, aby to nějak vypadalo a nebylo to všelijak rozjetý.

Dodatek

19. září 2009 v 18:55 | Sami |  Kecy, kecy, kecy
Ehm jenom takovej malej dodatek. Teprve, když sem dneska otevřela Epilog mi došlo, že jsem při novém psaní závěrečné kapitoly na konci zapomněla napsat ještě jednu větu. Neřekla bych, že je nějak životně důležitá ale už je tam dopsaná. Teď je to vlastně předposlední věta celé kapitoly.

19. kapitola - Robinem Hoodem navždy

19. září 2009 v 0:00 | Sami
Takže je tu poslední kapitola a pak už zbývá jen Epilog. Na jednu stranu musím říct, že jsem opravdu ráda, že ji sem vkládám. Protože občas jsem měla opravdu pocit, že Sestru nikdy nedokončím. Je to vlastně má první dokončená kapitolovka a doufám, že snad ne poslední. Na druhou stranu je mi to ale přecejenom i líto. Sestra pro mě prostě něco znamená a najednou přišel její konec. Psala jsem ji vlastně přes rok, což je celkem dlouhá doba. První kapitola byla uvěřejněna 12.května 2008 a dnes 19.9.2009 je uvěřejněna ta poslední 19.kapitola (to je devítek co?). I když říká se, že něco musí skončit, aby mohlo něco nového začít. Ukázka je jak jsem zmínila u 17.kapitoly opět z muzikálu Hamlet, tentokrát se jedná o závěrečnou Hamletovu píseň. Také se tam objevují dvě vzpomínky. Ta jedna je z první serie sestry, ta druhá pak z prvního seriálové dílu. Na konci navíc najdete jeden obrázek, na který sem náhodou narazila jednou na netu a hned mi bylo jasný, že on na konci té závěrečné kapitoly být musí, zvlášť když mi připomněl jednu scénu z pražských Bídníků. Přiznám se, že se začátkem jsem spokojenější, než s tím prostředkem. Omlouvám se ale nějaké bojové scény a podobná vyvrcholení mi prostě nikdy moc nešly. Takže doufám, že Vás poslední kapitola a onen závěrečný souboj moc nezklame. Pokud byste měli pocit, že v rámci kapitol nebylo něco zodpovězeno anebo by vás něco zajímalo (třeba nějaká událost, která třeba byla jen zmíněna ale nebyla zobrazena či tak něco), tak to můžete zmínit v komentářích. Odpovědi na to můžu totiž vložit třeba do epilogu(pokud už tam nejsou) anebo se na to zaměřit ve flashbacích, které by se měli objevit v tom onom pokračování, které jak si možná někdo mohl všimnout, se bude jmenovat Krev našich otců.

Kapitolu bych ráda věnovala VŠEM, co Sestru čtou, zejména pak těm co i komentují. Obzvláště pak bych ji ráda věnovala Vám Temprence a Rouge, jelikož čtete Sestru opravdu od začátku a tobě Tempe pokud vím, patřily ty úplně první komenty u kapitol a vlastně na blogu celkově. Moc Vám oboum děkuji za to, že jste u Sestry vydržely až dodnes. Další koho bych chtěla ještě zmínit, si ty Illian, protože i přes to, že některými věcmi mi lezeš na nervy(ty víš kterými, že práskačko bublin), bylas to často ty, kdo kapitolu četl jako první a kdo musel poslouchat mé plány do budoucna či různé momentální, občas bláznivé, nápady co se týče děje, co mě napadaly. Takže ještě jednou Vám všem děkuji za to, že mé povídky čtete a doufám, že se Vám bude kapitola aspoň trochu líbit...


Jak je?

15. září 2009 v 18:48 | Sami |  Kecy, kecy, kecy
Tak co jak se máte? Omlouvám se, že tu nijak nic nepřibývá ale teď moc nestíhám. Hlavně ty první tři dny v týdnu jsou tak nějak nejhorší, jelikož mám opravdu dlouhou školu. Ale snad jak se ta škola, rozvrhy apod. trošku usadí bude to lepší. Každopádně se chci co nejdřív pustit do psaní.
Mimochodem, když už sem u toho, nevíte někdo jestli u Vist existuje v počítači nějaká historie nebo tak něco, kde by se třeba ukládaly jednotlivé akce počítače a dalo by se tam, třeba čistě náhodou, najít nějaké staré uložení nějakého dokumentu? Že by se tam třeba čistě náhodou dalo najít nějaké starší uložení té kapitoly co se mi smazala?

Naštvaná

7. září 2009 v 23:47 | Sami |  Kecy, kecy, kecy
Právě sem se opravdu ale opravdu naštvala. Potentovanej texťák. Z nějakýho mě neznámýho důvodu mi totiž podle všeho zmizelo všechno co jsem měla napsané ze závěrečné kapitoly Sestry. Když ten dokument otevřu je prostě prázdný. Takže mě to prostě docela i vzalo, protože sem s tím co už jsem měla napsaný byla docela spokojená a prostě nemám momentálně ani chuť to psát znova. Navíc popravdě ani pořádně nevím jak to napsat znova. Takže, kdy se tu ta kapitola objeví, je bohužel ve hvězdách.