Tak mě napadla taková otázka

11. října 2008 v 21:32 |  Kecy, kecy, kecy
A ta otázka zní, co je pro váš největší inspirací? Nebo možná lépe řečeno, co třeba vaši tvorbu (nebo jak přesně to nazvat) nejvíce ovlivňuje? Ať už dejme tomu třeba psi psaní nějakých povídek, pokud nějaký píšete. Nebo třeba při malování obrázků nebo vytváření nějaký krafických výtvorů na complu apod. (v celým článku je pak moje odpověď a v komentářích je plno místa pro ty vaše:-))Mě osobně asi nejvíce inspiruje nebo ovlivňuje hudba. A to myslím, že i celkem dost. Třeba, když poslouchám smutnější a něco píšu nebo vytvářím, je i pak to dotyčný "dílo" smutnější. Když něco veselejšího, tak je to pak většinou veselejší. A třeba malování čehokoli mi jde většinou líp u živější hudby.
Ehm momentálně jsem se celkem zažrala do melodií z Broadwayského muzikálu Lví král, takže uvidíme jestli se to nějak nepodepíše na chudákovi Robinovi:-))) Třeba je tam moc krásná melodie Simba Confronts Scar. A teď mě tak napadlo, kdo znáte Lvího krále, tak asi víte o co při ní v tom muzikálu asi jde, a mě tak nějak napadlo, že v Sestře už pěkně dlouho nebyl žádnej nějakej soubojek, co říkáte?
A třeba při psaní zatím poslední třetí kapitoly, jsem poslouchala hodně i tu dotyčnou písničku Déchiré. Ta je pro změnu z francouzského muzikálu Notre Dame de Paris. Mimochodem celkem mě zaujal, ten herec co ji zpívá:-)) Možná, že i díky němu jsem si tak oblíbila postavu Phoeba.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rouge Rouge | E-mail | Web | 12. října 2008 v 13:58 | Reagovat

U mne má taky hodně velkej podíl hudba. Většinou poslouchám Soundtracky k filmům, poslední dobou hodně ten Moulin Rouge no  Pokud chci napsat nějakej monolog, kde si hrdina urovnává priority a uvědomuje si co cítí, většinou je to nějaká pomalá trhající srdce skladba, když chci veselou kapitolu, mají v tom hodně velkou roli obyčejně hravé písničky. Hudba je myslim základ, vždycky se na tom dost podepíše.

Potom beru inspiraci v knihách a filmech. Stává se docela často, že se mi nějaká část zalíbí a já jí potom přepíšu, trochu si jí okořenim svými nápady a námět ke kapitole, či nové povídce je na světě.

Další podíl na mé tvorbě má určitě moje maličkost. Něco se mi přihodí a já to buď využiju a spostředkuju jako příhodu některého hrdiny, nebo mám opět další důvod k psaní nové kapitolovky či jednorázovky. Nálada je taky dost důležitá. Pokud jsem "happy" většinou třeba stvořím nějaký hravý banner nebo se pustim do kreslení. Když mam náladu pod psa, většinou je to nesmylná kapitola nebo wallpaper bez života...

Můzou mi jsou také přátelé, jelikož bez nich by to prostě nešlo. Ujistí mě, že se to opravdu dá číst a že má cenu pokračovat dál. Někdy mi sami poradí co by se tam asi tak hodilo a jestli to není přeplácaný nebo zbytečně jednoduchý...

Sakra, nějak sem se rozepsala :)

2 Sami Sami | Web | 12. října 2008 v 17:44 | Reagovat

Rouge to vůbec ale vůbec nevadí, že jsi se rozepsala:-) To je jenom dobře.

Jinak je fajn, že si zase Rouge. Nic proti tvé chvilkové přezdívce ale Rouge je prostě Rouge:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama