24.kapitola - Nepotřebujeme plán

15. srpna 2008 v 21:29 | má maličkost |  Sestra
Takže je tu nová kapitolka. Měla by být v týhle serii už předposlední a tý poslední se snad dočkáte o víkendu.
Zachráni Robin s tlupou Francescu? A co se stane na konci kapitoly?

Robin spolu s celou tlupou stáli v jednom z výklenků hradního nádvoří. Měli na sobě dlouhé pláště a kapuce jim zakrývaly většinu obličeje. Navíc byli ještě krytí stínem výklenku, odkud měli skvělý výhled na celé nádvoří včetně popraviště.
"Ještě si nám neřekl, jakej máš plán." pronesl Allan. Robin jen něco zabručel.
"Jak teda zní?" zeptal se tentokrát Will.
"Co jak zní?" zeptal se nechápavě Robin.
"No tvůj plán." zahučel Malý John.
"Nijak." pronesl klidně Robin s pokrčením ramen.
"Nijak?" vyjekl Much.
"No nijak. Nemám žádný plán." vysvětlil jim Robin.
"A co teda budeme dělat?" zeptal se se strachem Much.
"Improvizovat." usmál se Robin svým lišáckým úsměvem. Much se na něj podíval nechápavě, Will zamračeně, Malý John soucitně, jako, že Robinovi asi trochu přeskočilo, Allan znuděně, čímž dával najevo co si o tom myslí a jediná Djaq, se tvářila tak, že s Robinem nejspíš souhlasí. "No co." pokrčil nevinně rameny Robin. "Prostě se zbavíme pár strážných, zachráníme Francescu a naštveme šerifa. Na to ani nepotřebujeme plán." přesvědčoval Robin své přátele.
"Když myslíš." pokrčil rameny Allan.
"Možná bysme si mohli stoupnout blíž k popravišti." navrhl Will.
"Dobře, ale někdo musí hlídat i bránu." doplnil jeho návrh Robin.
"Já ji pohlídám." přihlásila se Djaq . Robin souhlasně kývnul hlavou a tak se vzdálila od skupinky.
"A vy se jděte teda postavit blíž k popravišti a já pak odlákám šerifovu pozornost." rozhodl Robin.
"Jak jí odlákáš?" zeptal se Allan.
Robin pokrčil rameny. "Budu improvizovat."
"Nesnáším tohle slovo." pronesl nakvašeně Much. Robin se na něj jen nevinně usmál.
-*-
Několik minut na to, se na nádvoří objevil šerif a posadil se do svého křesla, ze kterého měl dokonalý výhled. Nechyběl ani Gisborne, který se postavil kousek od šerifa. Sára zůstala ve svých komnatách. Když byli na svých místech, strážní dovedli za doprovodu popravčího Francescu. Hlavu měla hrdě zvednutou a ruce svázané lanem. Jen co stála na popravišti, vystřelil Robin šíp, který se zapíchl těsně vedle šerifovi hlavy. Svůj účel to splnilo a většina pohledů byla teď věnovaná jen jemu. Stál v rohu nádvoří na několika dřevěných bednách. Jen co se mu věnoval i šerif, provokativně mu zamával. Zbytek bandy se taky pustil do práce. Malý John mávl svou holí, čímž shodil popravčího i jednoho strážného, kteří stáli na popravišti nejblíž. Will mezitím pomohl Francesce dolů z popraviště a rozvázal jí ruce a pak se oba pustili do proklesťování cesty k bráně. Will využíval své sekery a Francesca dvou dýk, které k Willovu překvapení odněkud vytáhla. U brány se setkali i s Djaqem, Malým Johnem, Muchem a Allanem. Poslední jmenovaný pískl na Robina, což byl signál k jeho ústupu. Jen co se k ním Hood připojil, Djaq přesekla provaz od brány, čímž ji spustila.
-*-
Sára se postavila v hlavním sále ke Gisbornovi a jedním uchem poslouchala šerifovi nadávky.
"Říkal jsem ti, že na ni vždycky skočí." zašeptal ji Guy do ucha. Sára se jen v duchu usmála.
-*-
Jen co se za nimi spustila brána, rozběhli se všichni k jednomu z domů, u kterého měli přivázané koně. Až na Francescu, ten její totiž byl v hradní stáji a tak prchala na jednom koni s Robinem. Když projeli kolem prvních Sherwoodských stromů, byli si jistí svým bezpečím, i tak jeli ale až do tábora tryskem. V táboře na ně už čekali nervózní Matylda s Emily. Mezitím co probíhala záchranná akce, ony dvě byli v Sářině domě a sbalily všechny Frencesciny i Emilyiny věci. Jen co Francesca sesedla z koně, Emily ji radostně objala. To Matylda se na ní dívala s nevyslovenou otázkou v očích, jestli to už Robinovi řekla. Francesca jen záporně zakroutila hlavou a nasadila prosebný pohled, aby Matylda hlavně nic neříkala. Ta jen pokrčila rameny, čímž chtěla naznačit, že je to koneckonců její věc.
"Jaktože si měla u sebe ty dvě dýky?" vypálil hned Will otázku, nad kterou přemýšlel celou dobu, ale dosud nebyl čas se zeptat. Robin se nechápavě podíval na Willa a pak na Francescu.
"Tu jednu jsem měla celou dobu. Vůbec je nenapadlo, že bych mohla nějakou zbraň mít. A tu druhou mi dala Sára, když za mnou byla ve vězení." vysvětlila mu Francesca.
"Jaktože Sáru pustili do vězení?" zeptal se překvapeně Allan.
"Netuším." pokrčila rameny Francesca. I když ve skutečnosti tušila, nebo lépe řečeno věděla. Věděla, že ji do něj pustil Gisborne a že nejspíš věděl o té dýce, kterou jí Sára donesla. A měla takový pocit, že možná tušil i to, že má ještě nějakou další zbraň. Ale nechtěla jim o tom říkat. Robina by to stejně leda naštvalo. Další příval otázek přerušil zvuk gongu, oznamující chycení do pasti.
"Jak dlouho je zaplá?" zeptal se překvapeně Robin.
"Nevím, několik dní." odpověděl mu zamyšleně Will a už i s ostatními mířil k pasti.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tina tina | Web | 15. srpna 2008 v 21:36 | Reagovat

super blog :o)

2 Devilish Avril Devilish Avril | Web | 15. srpna 2008 v 21:37 | Reagovat

Super bločeQ !=)

3 kiki kiki | Web | 16. srpna 2008 v 13:10 | Reagovat

Přečetla jsem si celou povídku a mooc se mi líbí.Už se těšim na pokráčo.Bude další série?? Moc bych ji chtěla.

4 Sami Sami | Web | 16. srpna 2008 v 14:37 | Reagovat

kiki: koukni se  na článek Kapitolovky, který jsem sem přidávala před touhle kapitolovou, je tam všechno o mích povídkových plánech, a taky o tom, že jakmile skončím tuhle serii, přijde na řadu druhá ale víc je pravě v tom článku:-)

Jinak moc děkuju za pochvali.

5 kiki kiki | Web | 16. srpna 2008 v 15:05 | Reagovat

jj už sem si to přečetla:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama