18.kapitola - Však ty si poradíš

8. června 2008 v 17:37 |  Sestra
Takže je tu konečně další kapča. Omlouvám se, že to trvalo tak dlouho. Ale nějak nebyli uplně nápady a hlavně nemám tolik času, kolik bych chtěla. Přecejenom je tu konec školního roku Ehm nějak mě nenapadá co k ní napsat. Jen, že se pokusím napsat pokračování co nejdřív.

Francesca si zrovna rozčesávala své blonďaté vlasy, zatímco Robin naštvaně hledal svou botu.
"Nemohl by si vzít Emily sebou do tábora?" zeptala se ho opatrně. Robin přerušil své hledání a překvapeně se na ni podíval.
"Proč?"
"Říkala jsem ti přece, že musím dneska na hrad. Nemůžu ji tam vzít sebou a nechci ji tu nechávat samotnou." koukala na něj prosebným pohledem.
"Tak ji dej třeba k Matyldě." zkusil to Robin.
"Matylda přece není doma. Jela k té své přítelkyni a vrátí se nejdřív za týden."
"Ale..." chtěl to ještě zkusit Robin, jenže ho nenapadlo jediný ale.
"Prosím, prosím. V táboře ji můžeš přece strčit na krk třeba Muchovi. Anebo Johnovi, s dětmi to umí." snažila se ho přesvědčit.
"No tak jo no." vzdal to.
Francesca se na něj jen usmála a šla vzbudit Emily, ve dveřích ještě dodala: "Tu botu jsem zahlídla pod postelí."
Chvíli na to, už byla Emily připravená jít s Robinem. Dokonce to vypadalo, že se těší. To Robin rozhodně tak nadšeně nevypadal.
"Ještě než půjdeme, bys mi mohla vrátit můj nůž." podíval se Robin na Emily. Francesca se překvapeně podívala z Robina na andělsky se tvářící Emily. Ta jen pokrčila rameny a vydala se k jednomu džbánu, odkud Robinův nůž vytáhla. Potom ho jeho majiteli vrátila, ten se na ni jen pobaveně ušklíbnul.
"No Emily." podívala se na ni přísně Francecsa.
"Vrátila bych mu ho." začala se dotyčná hned obhajovat. Francesca se už nadechovala k dalším námitkám, ale Robin ji přerušil.
"Tak ji nech. Stejně už musíme jít." políbil ji Robin na rozloučenou. "Tak pojď, prcku." šťouchl do Emily a vydal se na cestu k táboru.
"Já nejsem žádnej prcek." začala hned Emily protestovat.
"Ale seš." trval na svém Robin.
"Nejsem." bránila se Emily.
V podobném duchu se dohadovali celou cestu do tábora.
Když vešli do tábora upřeli se na ně zvědavé pohledy všech přítomných. Robi nse tedy dal hned do vysvětlování.
"Lidi tohle je Emily. Emily je mladší sestra Beth z hostince a nějakou dobu teď bude bydlet u Francescy." představil Robin Emily a dal se do představování ostatních, "Emily tohle je Malý John, vedle něj je Allan, pak Djaq, támhle ten u toho kotlíku je Much a támhle ten vzadu to je Will."
Malý John s Djaqem se šli s Emily hned přivítat a pustili se s ní do veselého rozhovoru. Zbylí jí jen pozorovali.. Will lehce žárlivě, ale jeho pohled nepatřil ani tak Emily, jako spíše někomu jinému a Much trochu podezřívavě To Allan je pozoroval s pobaveným úšklebkem a přemýšlel nad tím, jestli je Emily podobná své starší sestře. Ale moc podobností tam nenašel. Beth měla vlasy jako uhel, které nosila většinou stáhlé v drdolu. Podle pár pramenů, které ji z něj vypadly, soudil, že se ji nejspíš budou trochu vlnit. Naopak Emily měla vlasy světlé hnědé a úplně rovné. I oči měly jiné. Beth je měla zelené, zatímco Emily je měla oříškové. A ani jejich rysy v obličeji nenaznačovaly, že by byly sestry. Beth měla kulatý obličej s jemnými, dosti ženskými rysy. Zatímco Emily ve svém lehce podlouhlém obličeji něčím připomínala spíše chlapce. Jen, jak si Allan právě všiml, úsměv měly stejný. A taky ty zvláštní jiskřičky v očích, kterých si včera u Beth všiml, mohl momentálně spatři i u Emily. Ze srovnávání ho vyrušil Robin, který si sedl vedle něj.
"Dověděl si se večer něco nového u Beth?" zeptal se.
"Ani ne. Říkala, že velitel se tam vůbec neukázal. Taky prý vojáků bylo nějak míň než obvykle. Nejspíš měli nějakou pohotovost či co." odpověděl mu Allan.
"Dobře. Dnes se tam zase zastavíš."
"Já? Myslel jsem, že to včera byla výjimka. Že tam za ní chodí jinak vždy Francesca."
"Chodila. Teď už budeš chodit ty. Působíš míň nápadně." vysvětlil mu Robin.
"Míň nápadně? Víš kolik vojáků mě pozná?" zeptal se překvapeně.
"Však ty si poradíš." poplácal ho Robin po rameně a považoval tak tuhle debatu za ukončenou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rouge Rouge | E-mail | Web | 9. června 2008 v 19:48 | Reagovat

dokonalé...Jako vždy :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama