8.kapitola - Tváří v tvář

20. května 2008 v 18:10 | No já |  Sestra
Je tu osmá kapitola.
Kdo se setká tváří v tvář? A jak toto setkání dopadne?

Cestou zpět do tábora Robin naštvaně rozhrnoval větvičky a kopal do kamínků, který mu přišli do cesty. Gisborne byl tak blízko a on nic neudělal. Radši zmizel, už zase. Ale pak si na druhou stranu musel přiznat, co kdyby se mu ta pomsta nepovedla. Mohly by to za něj odnést jeho sestra s Francescou a to nechtěl. Nechtěl aby kvůli němu, ublížili někomu dalšímu. Myšlenky na pomstu se mu honily hlavou pořád dokola. K jeho radosti, přišla další příležitost k jejímu uskutečnění celkem brzy. Zrovna, když učinili svou obvyklou návštěvu Locksley, Gisborne byl ve svém neboli v Robinově domě a navíc to nevypadalo, že by poblíž bylo nějak moc stráží. Robinovi přátelé se ho sice snažili přemluvit, aby ještě počkal, ale Robin se už zviklat nenechal.
Za chvíli už stál Robin Gisbornovi tváří v tvář. Oba se měřili nenávistnými pohledy a jejich vytažené meče odrážely paprsky pomalu zapadajícího slunce. Robinovi muži už nějakou chvíli bojovali se strážnými, ale ani Robin ani Gisborne zatím nepodnikli první výpad. Jen začali kroužit v kroužku.
"Tak co Locksley, jsi připraven dnes zemřít?" zeptal se s úšklebkem Gisborne.
"Klidně ale nejdřív tě pošlu do pekla Gisborne." odpověděl mu nenávistným tónem Robin.
"Možná ve tvých snech Locksley." smál se Gisborne, čímž Robina vyprovokoval k prvnímu úderu. A vzduchem se místo slov ozývalo už jen řinčení zbraní.
Robin i Gisborne bojovali na nejvyšší maximum. Oba toužili jen potom aby toho druhého zabili. Oba se chtěli pomstít. Robin za to, že Gisborne zabil Marian a Gisborne zase za to, že Marian dala přednost nějakému psanci před ním samptným. Byl to nelítostný souboj. Stačila by větší chyba a jeden z nich mohl padnout. Oba byli schopní bojovníci, ale i přes to už utržili pár ran. Gisborne měl hlubší ránu na noze, čímž byl omezen v pohybu a ještě menší ránu nad levým zápěstím. To Robin utržil od Gisborna škaredou ránu na pravém boku, v jejímž místě měl košili silně nasáklou krví. Robin ale nevypadal, že by si rány nějak zvlášť všiml. Touha po pomstě a vzpomínky na Marian ho hnali v boji pořád vpřed. To Gisborne začínal slábnout a nakonec dokonce přišel o meč. Tím Robinovi poskytl dokonalou příležitost dokonat svou pomstu. Jenže jejímu vykonání zabránilo několik strážných, který se Robinovým mužům nepovedlo zaměstnat. Ti teď naopak zaměstnali Robina. Gisborne se mezitím dobelhal ke svému koni a za pomoci nějakého muže se mu povedlo na něj vysadit. Už mu nebránilo nic v tom zavelet zbytku svých mužů ústup a co nejrychleji zmizet do Nottinghamu.
Jen co mu Gisbornovi muži dali pokoj, padl Robin únavou na zem. Teprve teď na něj začali doléhat následky bitvy. Moc mu nepřidal ani fakt, že chyběl kousek a konečně by Marian pomstil. I jeho muži se začali vzpamatovávat z boje.
"Pane!" vykřikl ustaraně Much a co nejrychleji běžel k Robinovi: "Pane, vy jste raněný!"
"Toho bych si opravdu nevšiml Muchi." pronesl sarkasticky Robin. Neměl zrovna nejlepší náladu. Much se na něj jen nechápavě podíval.
"Bude to chtít ošetřit." pronesl Allan, který i se zbytkem bandy stál v kroužku kolem Robina.
"Ukaž!" Djaq si k Robinovi klekla a ten ji ne moc ochotně nechal ať se mu na ránu podívá.
"Řekla bych, že to není moc hluboké. Ale rozhodně to chce zašít. Zvládla bych to v táboře ale mám strach z infekce. Asi by to chtělo raději zajít za Matyldou."
"To je zbytečný. Nic to není. Bude to zase dobrý." pronesl nesmlouvavě Robin a chtěl vstát, když se mu to s velkou námahou konečně povedlo, skácel se v bezvědomí přímo na Johna, který ho naštěstí stačil chytit a opatrně ho položil na zem.
"To asi nebude moc dobrý." pronesl zamyšleně Allan, Much po něm střelil škaredým pohledem, na což Allan je pokrčil rameny.
"Ztratil moc krve." pronesla Djaq ustaraně.
"Co ho vzít k jeho sestře? Bydlí daleko blíž než Matylda." navrhl Will. Všichni se na něj jen podívali a kývly hlavou na souhlas. Malý John proto vzal Robina do náruče a co nejrychleji to šlo, se vydali na cestu. Ať už by to přiznali nebo ne, všichni měli o Robina strach.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máte rádi šerifa?

Samozřejmě. 0% (0)
Celkem jo. 42.9% (3)
Jak kdy. 14.3% (1)
Nevím. 0% (0)
Spíše ne. 0% (0)
V žádném případě. 42.9% (3)

Komentáře

1 Temprence Temprence | Web | 20. května 2008 v 18:19 | Reagovat

chupááááááááááá naprosto dokonalé beze sebemenší chybičky ! Miluju ten příběh xD

2 Sami Sami | Web | 20. května 2008 v 18:32 | Reagovat

Mám už napsaný i další díl, takže ho sem asi ještě dneska dám.

3 Temprence Temprence | Web | 20. května 2008 v 18:58 | Reagovat

uch tak to je geniální !

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama