7.kapitola - Nový domov

19. května 2008 v 22:43 | no zase já |  Sestra
A je tu už sedmá kapitola.
Sára s Francescou poznají svůj nový dům. Kdo na ně bude čekat při příjezdu? A kdo potom dům poctí svou návštěvou? Dostane navíc Robin konečně možnost pomstít se? A využije tu možnost?

Sára se z hradu vrátila až k ránu. To ji ovšem rozhodně nezabránilo v tom, aby po pár hodinách spánku vstala a začala balit věci. Francesca nedokázala pochopit kde se v ní bralo tolik energie, ona sama měla co dělat aby vůbec vylezla z postele. A to Sára spala mnohem míň. Ale teď tu všude vířila energií, balila šílenou rychlostí a nezapomínala Francescu popohánět, že je moc pomalá. Matylda raději před půl hodinou vyklidila prostor s tím, že musí jít nutně nasbírat nějaké bylinky. Když všechno sbalily, což zas moc dlouho netrvalo, z hlediska toho, že moc věcí zatím neměli, protože domluvený povoz, který jim měl dovézt ještě různé věci z kláštera měl dorazit teprve během pár dní, vydali se na cestu k jejich novému domovu.
Před domkem na ně nečekal nikdo jiný než Guy z Gisbornu se svým typickém úšklebkem na tváři. Když k němu obě ženy dojely, pomohl Sáře se slovy "Má lady." dolů z koně a pak už ji vedl dovnitř domu. Tam roztáhl ruce a prohlásil: "Vítejte doma."
Sára se mezitím začala rozhlížet kolem. "Je to tu skvělé. Měl jste naprostou pravdu sire, že se mi tu bude líbit."
Mezitím už dovnitř došla i Francesca. Ona z nového obydlí nebyla nadšená tolik jako Sára ale i tak za něj byla ráda, minimálně z toho důvodu, že Matyldin domek nepatřil zrovna mezi největší.
"Co byste řekla na větší projížďku po panství?" zeptal se Gisborne Sáry.
"To je skvělý nápad. Můžeme hned vyrazit." odpověděla mu s úsměvem. Gisborne tedy vyšel před dům, Sára ho následovala. Když procházela kolem Fran, ještě dodala: "Můžeš tu zatím třeba vybalit. Nebo se skoč kouknout do vesnice anebo do lesa." Ani nečekala na odpověď a už seděla na svém koni a mířila s Gisbornem pryč. Francesca si jen povzdechla a začala do domu nosit různé věci. Dům byl opravdu hodně velký. Dole byla prostorná kuchyně a hlavní velká místnost, které mohla sloužit k čemukoliv. Navíc tam byli ještě dva menší pokojíčky. V patře byli dvě stejně velké větší ložnice a jedna menší. Navíc tam byli ještě dvě další, nevyužité místnosti. Francesca chvíli přemýšlela, kterou z těch dvou větších ložnic si má vybrat ale nakonec se rozhodla pro tu, jejíž okna vedly do lesa. Ta druhá měla okna směrem ke vchodu. V ložnici, teď už její, byla velká postel s nebesy, z jejíž každé strany byl menší stoleček. Dále tu byl psací stůl s židlí, jedna velká skříň, jedna menší komoda a jeden odkládací stolek, třeba na šperkovnici apod. Oblečení si uložila do skříní a na odkládací stolek dala truhličku, ve které měla své osobní a hlavně nejoblíbenější a nejcennější věci. Truhlička byla na klíček, který pořád nosila na krku. Teď truhličku otevřela a vytáhla z ní pár věcí, které si ještě dorozmístila různě po pokoji. Kvůli cestování v ní měla totiž uložené i běžné věci jako byl třeba kalamář s inkoustem nebo čisté pergameny. Nechala krabičku otevřenou a šla zpět dolů do přízemí, odkud měla v plánu odnést Sářiny věci do její nové ložnice. Což taky udělala, nechala jí je na posteli aby si je mohla vybalit až se vrátí z vyjížďky. Když se vrátila do pokoje, strašně se lekla. V pokoji totiž nestál nikdo jiný, než sám Robin Hood.
"Rád děsíš lidi?" zeptala se ho naštvaně. Robin se na ni s úsměvem otočil. V rukou držel nějaký obrázek.
"Já? Ne vůbec." řekl to přehraným tónem, tak, že to znělo jako ten největší kec na světě.
Francesca mu nejdřív věnovala úšklebek, pak si ale všimla, co to vlastně Robin drží v ruce. Její pohled se změnil v zamračený. "Proč mi lezeš do věcí?"
"Leželo to na stolku." odpověděl ji na svojí obhajobu Robin a dodal: "Moc ti to na něm sluší. Kdo to maloval?"
"Jedna Španělka."
"Španělka?"
"Jo, Španělka. Je to celkem nedávno co strávila asi dva měsíce u nás v klášteře. Pak si pro ní přijeli takový zvláštní muži a už jsme o ní neslyšely. Možná je i lepší, že nevím co se s ní nakonec stalo." řekla smutně. "Byla moc milá a hodná. Navíc krásně malovala. I Sára by někde měla mít svůj."
Robin opatrně odložil obrázek zpátky na stolek.
"A kde vlastně je, Sára?" zeptal se Robin.
"Na projížďce." odpověděla mu vyhýbavě Francesca.
"Sama?" zeptal se hořce Robin.
Francesca na odpověď jen smutně zakroutila hlavou na znamení nesouhlasu.
"Takže s Gisbornem. Nemám pravdu?" tipl Robin naštvaně a zároveň i trochu zklamaně. Bylo mu líto, že se zrovna Sára někde tahá s jeho nepřítelem, se zrádcem a hlavně vrahem Marian.
"Čekal tu, už když jsme přijely. Sára se akorát koukla na dům a odjeli spolu pryč. Gisborne zmiňoval…" víc už Francesca říct nestihla, protože uslyšeli přijíždět koně. A pak uslyšeli
i známe hlasy.
"Vrátili se nějak dřív. Gisborne zmiňoval dlouhou projížďku. Musíš rychle zmizet." poháněla Francesca Robina. Ten ale moc nevypadal, že bych chtěl odejít. V hlavě mu proudily myšlenky na to, že Gisborne je tak blízko a navíc podle všeho bez stráží. Konečně by mohl pomstít Marian.
"No tak Robine. Běž už. Prosím…" zoufalé a prosící oči Francescy se mu podívali přímo do těch jeho. A nějakým zvláštním způsobem ho přesvědčili k tomu, aby se konečně pohnul a raději zmizel. Naposledy se na Francescu podíval a vylezl z okna přesně ve chvíli, kdy Gisborne se Sárou vešli do domu.
Pozn. autorky: Na obrázku je Francesca jak si ji přibližně představují já. Je ale pouze každého věc, jak si ji představuje. Rozhodně nikomu svou představu nevnucuji.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Komu fandíte víc?

Robin Hood 87.5% (7)
Guy of Gisborne 12.5% (1)

Komentáře

1 Temprence Temprence | Web | 20. května 2008 v 7:33 | Reagovat

Alláh při mě ! Vždyť to je prostě dokonalé !

2 Sami Sami | Web | 20. května 2008 v 13:04 | Reagovat

Děkuju:-) V příští kapitolce, nejspíš dojde na menší souboj:-)

3 Temprence Temprence | Web | 20. května 2008 v 15:50 | Reagovat

jééééééééééééé

4 Sami Sami | Web | 20. května 2008 v 17:00 | Reagovat

Jj už to tak bude. Část už mám napsanou. Jen přemejšlím jestli to mám všechno narvat do jedný kapitoly anebo pro chvilku napětí to rozdělit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama