5.kapitola - Oslava

18. května 2008 v 23:58 | já i já |  Sestra
Takže je tu pátá kapitolka. Na začátek tu mám jedno upozornění, z jistách důvodů jsem změnila jméno jedný z postav, takže už to není Eve neboli Evelyn ale Francesca[ frančeska] neboli zkráceně Fran.
Teď už ke kapitole. Jak název napovídá bude tam jistá oslava.Ale čeho se bude týkat? A kdo se na ní objeví?

Příštích několik dní se v táboře nic moc nedělo. Párkrát přišla na návštěvu Matylda a spolu s ní i Sára s Francescou. Robin s žádnou z nich nepromluvil a většinou i zmizel s tábora. Ostatní se se Sárou s Fran celkem spřátelili. I když rozhovory mezi Willem a Fran většinou obsahovaly jen pozdrav ale aspoň se neignorovali. Dívky zatím bydlely u Matyldy ale Sára chtěla co nejdříve sehnat nějaký vlastní dům. Nejlépe v Locksley nebo případně v Nottinghamu. Navíc se blížilo jejich první setkání s šerifem, Gisbornem a jim podobné společnosti. Už dnes večer se totiž konala slavnost na oslavu narozenin jednoho z šerifových přátel. Sára tak mohla postoupit ve svém plánu a představit se oficiálně jako šlechtična z jednoho městečka v severní Anglii. Robin s tímhle samozřejmě nesouhlasil, takže k poslední době velmi obvyklé ignoraci, přidával ještě zamračené až vražedné pohledy na všechny strany.
Dlouho očekávaný večer nadešel a obě dívky se mohli po celodenní přípravě vydat na cestu. Zejména Sára se připravovala opravdu pečlivě. Po dlouhém přemýšlení si na sebe vzala tmavě zelené korzetové šaty se sukní až na zem, prošívané stříbrnými nitěmi, které tvořili různé ornamenty, kličky apod. Francesca dala přednost šatům tmavě modré barvy. Byli podobného střihu jako šaty Sáry, jen o něco obyčejnější. Přecejenom plnila úlohu Sářiny společnice pocházející z chudé rodiny. Vlastně na tomhle nebylo nic vymyšleného, byla to víceméně pravda. Francesca opravdu byla z chudší rodiny a neproudila ji v žilách šlechtická krev.
I Robin se na večer svým způsobem připravil. Už od poledne se skrýval na okraji Sherwoodského lesa poblíž Nottinghamu. Ze svého úkrytu měl skvělý výhled na vjezd do města. Původně měl v plánu dostat se do města a nejlíp dokonce přímo na oslavu, ale jeho přátelé ho pořád umlouvali, vymysleli si nejrůznější fakty proč by tam chodit neměl a on jim bohužel musel dát v několika věcech za pravdu, takže se rozhodl zůstat hlídkovat tady.
Po několik hodinách jeho čekání se konečně začali sjíždět šerifovi hosté. Mezi posledními zahlédl i svou sestru a Francescu. Neměl z téhle jejich akce dobrý pocit. Měl strach, že potom co ztratil Marian, by mohl přijít i o někoho dalšího.
Mezitím co Robin hlídkoval v lese před Nottinghamem, na hradě se rozjížděla zábava. Teda zábava jak pro koho. Zejména Francesca se opravdu nudila. Nebyla na podobný snobárny moc zvyklá a raději by čas trávila někde jinde. Nebo možná lépe řečeno s někým jiným. Nechtěla si to přiznat, ale i přes to, že Robina zatím zahlédla pouze párkrát a nabroušeného, pořád ji dostával do kolen stejně, jako když byla malá.
Co se týče Sáry, ta se naopak bavila skvěle. Za ta dlouhá léta co strávila v klášteře ji podobná společnost chyběla. Navíc musela uznat, že tu nejsou nejhorší exempláře. Třeba velice ji zaujal muž celý oděný v černém, který se zrovna blížil právě k ní.


předchozí kapitola ** seznam kapitol ** následující kapitola
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama