2.kapitola - Setkání v lese

12. května 2008 v 21:22 | Sami
Takže tady máme druhou kapitolku.


V Sherwoodském lese v Robinově táboře. Dělo se tu to, co v poslední době skoro pořád. Poslední dobou myslíme tři měsíce od návratu z druhé návštěvy Svaté země. Z návštěvy, která se neobešla bez ztrát. Všichni členové Robinovi tlupy - Much, Allan, Will, Djag i Malý John, si nemohli nevšimnou, že jim Robin chřadne před očima. Pořád sice zbojničil, pomáhal lidem, škodil šerifovi a tak dále ale chyběla mu jeho jiskra. Zejména Much měl o svého pána opravdu starost, stejně jako Matylda, která je čím dál častěji navštěvovala. A teď zpátky k tomu co se tu vlastně dělo. Robin seděl jako hromádka neštěstí opřený o jeden z mnoha stromů. Much vařil něco velice pochybného co mělo připomínat polévku. Allan byl na stráži mimo tábor. Will si vyřezával něco ze dřeva a Djaq znuděně pozorovala dění kolem. Jejich poklid přerušil až Allan, když se znenadání přiřítil do tábora.
"Na Severní cestě jedou jakýsi dva jezdci."
Robin unaveně vstal a se slovy "Máme práci." si hodil na záda toulec s šípy, do pochvy ukryl svůj meč a do levé ruky chňapl svůj luk. Po té se následován ostatními vydal na Severní cestu.
O chvíli později už Robin stál na kraji cesty, připraven stoupnout si do jejího středu, se svými muži ukrytými v okolí. Když se oba jezdci, nebo spíše jezdkyně přiblížily dostatečně blízko, Robin s lukem připraveným k výstřelu si stoupnul doprostřed cesty a chystal se zvolat svá v tuto chvíli tak oblíbená slova. Jenže jakmile poznal, koho to vidí, jen překvapeně sklopil svůj luk. Much, který si pánova překvapení nevšiml, si jen myslel, že Robin prostě zapomněl co má říct a chtěl mu pomoci tím, že to zvolá za něj:
"Tohle je přepadení!"
Tmavovlasá jezdkyně, která jela více ve předu než její společnice, si Muchova výkřiku ani nevšimla a svůj pohled věnovala pouze překvapenému Robinovi. Blondýnka, která výkřik zpozorovala se na Muche jen pobaveně ušklíbla : "To rozhodně." Muche její poznámka vykolejila a začal se nechápavě dívat kolem, čímž si konečně všimnul překvapeného výrazu ve tváři jeho pána. Začal se tedy rozhlížet po ostatních psancích, ti ale nebyli z téhle situace o moc moudřejší než on a tak na jeho němý dotaz jen krčili rameny.
Robin se konečně aspoň částečně vzpamatoval ze svého prvotního šoku:
"Co tu ksakru děláš?" vypálil na, pro ostatní neznámou, tmavovlásku.
"To je opravdu milé přivítání." odpověděla mu suše.
"A bude ještě milejší pokud hned obě neotočíte své koně a nevrátíte se tam odkud jste přišly." Robin vypadal čím dál naštvanější.
"Máme za sebou dlouhou cestu, jsme už dospělé, navíc do setmění máme být u Matyldy, takže to poslední co bychom udělaly je, že bychom se vrátily zpět tam, odkud jsme přišly."
"U Matyldy? To mi chceš říct, že Matylda o týhle vaší blbosti věděla?"
"Ano věděla a navíc ji schvaluje. Nevidí nic špatného na tom, vrátit se domů."
"Ale já na tom vidím špatných hodně věcí." Robin už přímo křičel.
"Asi by ses měl uklidnit, aby sis ještě nějak neublížil, bratříčku." odpověděla mu tmavovláska s hranou starostlivostí.
Celá Robinova tlupa až na Muche se na sebe zmateně podívala a pak jako jeden muž řekli: "Bratříčku?"


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temprence Temprence | Web | 13. května 2008 v 10:32 | Reagovat

originální !

2 Sami Sami | Web | 13. května 2008 v 17:15 | Reagovat

Dík:-) Snad dneska nebo zítra by se tu mohla objevit 3.kapitolka. Je napsaná cca. z půlky.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama