15.kapitola - To je dokonalý

27. května 2008 v 19:01 | já,já,já |  Sestra
Takže konečně je tu další kapitola. Je teda trochu kratší.
Co bude tak dokonalého? Co zařídí Francesca a na co se bude snažit nalákat Robinovu bandu?

"Vážně ho teda zvládneš udržet až do zítřka na hradě?" zeptala se s obavami Francesca své přítelkyně, která stála stejně jako Francesca u svého koně.
"Jistě. Mám vymyšlené nejrůznější hradní aktivity. A kdyby se náhodou chtěl mermomocí vydat na projížďku, budu ho držet daleko od Locksley. Vždycky je tu přece má finta se splašeným koněm." zasmála se Sára a šibalsky zamrkala.
"Děkuju." objala Francesca se smíchem svou přítelkyni. Po té obě dámy vysedly na své koně a vydaly se každá svým směrem. Francesca do Sherwoodu a Sára do Nottinghamu.
Kousek před táborem Francesca sesedla z koně a přivázala ho k jednomu ze stromů. V táboře však na ni čekala celkem překvapení. I přes to, že bylo skoro poledne, obyvatelstvo tábora se chovalo jako kdyby byla půlnoc. Francesca tedy našla jakousi Muchovu pánvici a naběračkou do ní párkrát bouchla jak do gongu. Účinek to mělo okamžitý i když možná až moc děsící. Much se totiž leknul natolik, že se rychle posadil přičemž se hlavou bacil o jednu z klád, která tvořila jejich tábor. Allan zase spal trochu na kopečku, takže leknutím sjel o několik metrů níž. To Malý John se zase rozmáchl svou holý, jenže tak nešťastně, že bacil vedle sedícího Willa přímo do břicha. Nakonec se ale vyděsila i sama Francesca a to, když asi půl metrů od ní najednou někdo přistál přímo na zadek. A ten někdo nebyl nikdo jiný než Robin, který se rozhodl hlídkovat na stromě, jenže se přitom až moc zamyslel, takže se leknul stejně jako jeho přátelé. Naštěstí se při pádu stihl alespoň trochu zachytit jedné větve, takže svůj pád na zadek trochu přibrzdil. Nejlíp z toho vyšla Djaq, která se sice taky krapet lekla ale rozhodně ne tolik jako její přátelé a navíc neměla kolem sebe nic z čeho by mohla spadnout, čím by mohla dostat ani nic podobného. Když se všichni vzpamatovali z šoku, který právě utrpěli, začali se koukat na Francescu naštvaným pohledem, ta jen pokrčila rameny.
"No co. Nějak jsem vás zbudit musela. Je skoro poledne a vy tu spíte a zvlášť dneska."
"A co je dneska?" zeptal se nechápavě Much.
"No přece slavnost v Locksley." odpověděla mu se samozřejmostí Francesca.
"A co my s tím?" zeptal se jí Allan.
"No copak se nechcete jít pobavit? Načerpat nové síly? Odreagovat se?"
"Ale to přece nejde. Co Gisborne a jeho muži?" podíval se na ni Robin.
"To je zařízený."
"Zařízený?" zeptali se všichni jako jeden muž.
"Ano zařízený. Gisborne se do zítřka v Locksley rozhodně neukáže. A jeho muži? Jsem si jista, že si po obědě dají rádi malého šlofíčka a nebude jim vadit, že se protáhne až do zítřejšího rána."
"Vždyť si ale budou pamatovat, že je někdo praštil do hlavy ne? A pak by z toho obyvatelé Locksley mohli mít problémy." zeptal se jí Will.
"No nemůžou si pamatovat něco, co se nestalo. Proč je uspávat takhle, když to jde daleko elegantněji. Jeho muži jí jídlo, které se vaří v Locksley. A co když náhodou, zcela omylem, ujede kuchařovi ruka a nakape jim do něj pár kapek uspávadla?" zeptala se s nevinným výrazem Francesca. Will s Allanem se na ni koukali ohromeně, Malý John se trochu mračil a saracénka měla svůj obvyklí výraz. Za to na Robinově tváři se začal objevovat jeho typický výraz, když měl něco v plánu, ten výraz co Much tak strašně nesnášel. A Much si pánova výrazu všiml a začal teď skuhrat.
"To je dokonalý." pochválil Francescu a konečně vstal ze země aby mohl vlepit Francesce pusu na tvář. Potom se vydal pomalu pro svůj meč a luk s toulcem. V půli cesty si ale všiml, že jeho parta pořád sedí.
"Tak co je? Jde se slavit no ne?" popohnal je.
Všem tedy nezbylo nic jiného než se začít zvedat a chystat se na slavnost.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temprence Temprence | Web | 27. května 2008 v 19:13 | Reagovat

Uch dokonalý ! Tp buzení ! Nejvíc jsem se zasmála ! xD

2 Denča Denča | 28. května 2008 v 16:15 | Reagovat

Tak to se to povedlo zasmála sem se

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama