11.kapitola - Po letech

23. května 2008 v 15:51 | mé druhé já |  Sestra
Takže jedenáctá kapitola.
Jak je na tom Robin a koho to se svou bandou přepadne?

Následujících pár týdnů bylo poměrně poklidných. Robin se čím dál víc zotavoval ze svého zranění. Nejdřív chodil každý večer k Francesce na převaz rány, když mu ale vytáhla stehy, už tam chodit nepotřeboval. Už na tom byl se svou kondicí dokonce tak dobře, že se znovu připojil ke své bandě v přepadání bohatých.
Zrovna ale banda nikoho nepřepadala. Much vařil objet. Allan spal opřený o strom. Djaq se původně snažila povídat s Willem, ten ji ale nějak moc nevnímal a spíše pozoroval Robina, který o kus dál střílel šípy do jednoho ze stromů. Nakonec Djaq svou snahu o rozhovor raději přesunula z Willa na Malého Johna. Ten byl sdílnější a rád si s Djaqem povídal.
Na malý okamžik je z činností vyrušilo, když se Robin vydal směrem nahoru od tábora. Po ohlednutí směrem kam šel, si všimli, že nahoře sedí na svém koni Francesca. Pak se s klidem vrátili k předchozí činnosti.
"Co ty tu?" zeptal se překvapeně Robin. Od doby, kdy Francesca se Sárou nebydlely u Matyldy, do tábora skoro nechodily.
"Možná vím,o něčem co by vás mohlo zajímat." odpověděla mu tajemně.
"Vážně? O čem?" zeptal se jí zvědavě.
"Zítra, někdy kolem poledne by měl po spodní cestě přijet šerifův host. Podle všeho bude asi celkem bohatý."
"A jak tohle víš?"
"Ále, jeden strážný mluvil víc než by asi měl." provokativně zamrkala.
"Budeme tam." zasmál se Robin.
"To je dobře." usmála se na něj Francesca. "No nic, už budu muset zase jet. Slíbila jsem Sáře, že s ní zajedu do Locksley. Takže zatím." s těmi slovy Francesca pobídla svého koně a vydala se pomalu směrem domů.
"Měj se a děkuju." zavolal za ní ještě Robin. Francesca se na něj ještě naposledy otočila a usmála. Robin se vrátil zpět do tábora a vysvětlil svým druhům, co se bude zítra dít.
Druhý den kolem poledne, byla celá banda nachystaná k přepadení. Po asi hodině čekání, se konečně na dohled objevil vůz, na který tak čekali. Po té co přijel na potřebnou vzdálenost, Robin před něj skočil a zastavil ho. Potom se mu na obličeji rozlil šibalský úsměv a jen zvolal: "Tohle je přepadení!" Po těchhle slovech se kolem vozu objevili i členové jeho bandy.
Malý John otevřel dveře vozu: "Ven!"
Po tomhle povelu z vozu vystoupil s rukama na hlavou mladý muž. Byl maximálně o pár let starší než Robin. Na sobě měl poměrně vznešené oblečení. Tvář měl hladce oholenou a své blonďaté vlasy měl z části schované pod kloboukem a ty neschované měl trčící do všech stran. Muž se otočil směrem k Robinovi, jakmile ho uviděl tak ruky rychle spustil zpátky dolů.
"Robine!" zvolal překvapeně.
"Fredericku!" odpověděl mu ještě překvapenější Robin. Hned na to oba skončili v přátelském objetí. Členové Robinovi bandy po sobě překvapeně koukali, až na Muche, který měl svůj moc nepoužívaný vševědoucí pohled. Všem to připomnělo scénu, kdy zjistili, že má Robin sestru. Pod tímto vlivem, nenapadla Allana lepší otázka než: "Robine, nechceš nám snad říct, že má ještě i bratra, že ne?"
"Nee. Tohle je můj dlouholetý přítel Frederick. Chvíli jsme spolu bojovali i ve Svaté zemi." odpověděl mu se smíchem spokojený Robin.
"Ano. Ale do Anglie jsem se vrátil o rok dřív než tady Robin." dopověděl Frederick, pak se otočil zpět na Robina, "Kromě toho, že jsem slyšel o Akkonu a o tom, že by ses měl vrátit domů, jsem o tobě neslyšel nic. Takže nějak vůbec nechápu, co to mělo být s tím přepadením. To ti tak chybí válka, že sis vymyslel nový šlechtickém rozmar?"
"Bohužel, kéž by tohle byl jen šlechtický rozmar. Stal ze mě psanec."
"Ty a psanec? Vždyť jsi přece hrabě."
"Ano, jenže hrabě, který jde proti šerifovi. Což mi připomíná, co tu vlastně děláš?"
"Pracovní záležitosti. Poslal mě sem šerif ze Sussexu. Nevím o co přesně jde. Mám nottinghamskému šerifovi odevzdat nějaké dokumenty a on mi má na oplátku dát jiné."
"Nejspíš něco kolem Černých rytířů." ozval se Allan.
"Nejspíš" dal mu za pravdu Robin.
"Kdo jsou Černí rytíři?" zeptal se nechápavě Frederick.
"Zrádci." ozval se Much.
"Chtějí smrt krále Richarda." doplnil ho Malý John.
"A král o nich ví?" podíval se překvapený Frederick na Robina.
Robin mu na souhlas kývl.
"Nedávno jsme podnikli menší výlet do Svaté země." oznámil mu Will.
"Varování krále bylo ale to jediný co nám vyšlo." dodal sarkasticky Allan. Robin se na něj jen smutně podívala a potom obrátil svou pozornost k Frederickovi.
"Měl by ses raději vydat znovu na cestu. Šerif tě určitě očekává. Mohlo by mu být divné, že jedeš pozdě. Jsem si jistý, že se ještě potkáme." po té už jen Robin poplácal svého přítele po rameni a vydal se zpět do tábora. Frederick uposlechl jeho radu a vrátil se zpět do kočáru, který se potom znovu rozjel do Nottinghamu.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Temprence Temprence | Web | 23. května 2008 v 17:18 | Reagovat

uch ! je to prostě dokonalé ! Do posledního řádku a do posledního slova ! mě se to prostě strašně líbí ! xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama